7 důležitých rad, jak koupit vířivku

V tomto článku vám představíme 7 nejdůležitějších věcí, které byste měli vědět dříve, než si koupíte vířivku, aby vaše investice nebyly peníze vyhozené ven oknem! 

 virivka_2

Koupě vířivky je důležitá investice!

Není to nákup levného bazénku z hobby marketu. Převážná část vířivek se prodává přes internet, obchodníci většinou uvedou jen to, co jim vyhovuje. Důraz kladou na ověřitelné parametry a zamlčují ty, které jsou pro laiky jen těžko odhadnutelné. Ve většině případů tají informace o výrobcích a původu vířivek či o skutečných provozních nákladech. Jediné, na čem si dávají záležet, je lákání zákazníků na co nejnižší ceny a až nedůvěryhodné slevy. 

Tito obchodníci počítají s tím, že zákazník si bude chtít vířivku pořídit teď hned a nebude chtít ztrácet čas studováním, ověřováním nebo porovnáváním. Lákají ho nízké ceny a ve chvíli, kdy zjistí, co si za své peníze ve skutečnosti pořídil, je už pozdě. Abyste své peníze nevyhodili jen tak oknem, zaměřte se při výběru vířivky na tyto parametry: výrobce vířivky, jeho historie, vývoj, výzkum, uplatněné patenty, vlastnické poměry ve firmě výrobce, kvalita použitých materiálů, využitelnost vířivek, systém a kvalita hydromasáže, celkové provozní náklady, životnost, zázemí dodavatele, dostupnost náhradních dílů, záruční a pozáruční servis. A v neposlední řadě se ptejte také po možnosti vyzkoušet si vířivku na vlastní kůži.

 

Proč je to důležité?

Velká část prodejců se totiž opírá o renomované dodavatelské firmy jako jsou Aristech, Lucite (dodavatelé akrylátů), Balboa Water Group či Gecko (dodavatelé elektroniky). Nic víc vám k vířivkám nemohou říct, protože nic víc neví. I tito opravdu známí výrobci mají ve své nabídce produkty různé kvality a výbavy. U prodejců, kteří vám o vířivce nic moc neřeknou, můžete počítat s tím, že vám nabídnou jen to nejméně kvalitní a nejzákladnější vybavení.

Koupí "neznámé vířivky" navíc riskujete vysoké provozní náklady (5 000 Kč/měsíc i více) a velmi nízkou životnost vířivky.

Riskujete také celkové nepohodlí ve vířivce, nedokonalou hydromasáž, vysoké nároky na úpravu vody, nejen finanční, ale také časové. O nekvalitní vířivku se musíte starat, i když ji nepoužíváte. Postupem času na takovou vířivku, která vás stojí akorát peníze, energii a čas a na oplátku vám nic nenabízí, zanevřete. A vaše investice v hodnotě i stovek tisíc právě vylétla oknem!

Můžete se snažit svou nedokonalou investici ještě zachránit, protože vám bude líto peněz, které už jste do nekvalitní vířivky vložili. Jenže vyššími náklady na opravy, servisní techniky, předražené náhradní díly a další jen navýšíte původní ztrátu. A to i řádově o tisíce korun. Je jasné, že pokud byste si rovnou pořídili dražší, ale opravdu kvalitní vířivku, vaše prvotní investice by sice byla vysoká, ale vrátila by se vám v podobě luxusu a pohodlí vířivky s dokonalou hydromasáží a se zanedbatelnými provozními náklady.


Máme pro vás připravených 7 nejdůležitějších tipů, jak zajistit, aby vaše peníze investované do vířivky nebyly ztracené. Sami se jimi řídíme a můžeme vám zaručit jejich spolehlivost.

 

1. STANOVTE SI PRIORITY

Ještě před koupí si ujasněte, co od své budoucí vířivky očekáváte. Kolik má mít míst, zda ji chcete využívat venku, nebo vevnitř, kolik času chcete věnovat její péči. Jakmile si na tyto otázky odpovíte, bude pro vás jednodušší vybrat si tu nejvhodnější vířivku.

 
Příklad

Chceme vířivku pro celou naši rodinu, takže čtyřmístnou, preferujeme dokonalou hydromasáž, ale i jen "obyčejnou" relaxaci. Vířivku chceme používat celoročně v exteriéru, měla by mít co nejnižší celkové provozní náklady a nevyžadovat od nás příliš velkou péči.

 
Řešení

Hledejte vířivky s důkladně propracovanou ergonomií a hydrodynamikou umožňující pohodlnou a dokonalou hydromasáž celého těla s možností jemné relaxační masáže.

 
Poznámka

Počet trysek nebo počet motorů není důležitý. Záleží pouze na správně spočítané hydrodynamice, průměru potrubí a trysek a k tomu přizpůsobených přesně přepočítaných výkonech čerpadel. Vaše vířivka by také měla mít alespoň dva systémy úpravy vody, energetický certifikát, mimořádně kvalitní kabinet (vnější plášť), pohodlný vstup do vířivky, nekompromisní tepelnou izolaci a vysoce kvalitní termokryt z vysokohustotní pěny uzavřené ve vakuu a obalené kvalitním UV, mrazu a vodě odolným potahem.

Nedělejte v těchto oblastech kompromisy, jinak si nebudete moci plně vychutnat všechny benefity, které kvalitní vířivka nabízí.

virivka marquis

2. DŮKLADNĚ SE SEZNAMTE S VÝROBCEM

Každý prodejce kvalitních produktů vám rád poskytne veškeré informace o svém dodavateli. Důležitá je historie výrobce, vývoj, výzkum, uplatněné patenty v produktech, kvalita komponentů či energetický certifikát.

 
Proč je to důležité?

Čím delší historie, tím větší předpoklad stability a kvality výroby. Výrobci jako Beachcomberhottubs, Marquisspas mají téměř s jistotou vlastní výzkum a vývoj a také několik vlastních patentů uplatněných ve svých produktech. Můžete si být jistí, že pracují pouze s kvalitními komponenty a na každý produkt budou mít energetický certifikát, který obstojí ve světové konkurenci. V tomto oboru to není jen o cenách, ale především o prestiži a nekompromisní kvalitě.

 
Řešení

Nedívejte se jen na ceny! Pokud najdete prodejce, který prodává kvalitní produkty splňující vaše požadavky, určitě najdete i vhodné cenové řešení. Stačí jen komunikovat s prodejcem a sdílet své představy. Je-li pro vás ale cena to nejdůležitější, mějte alespoň na paměti, že "není všechno zlato co se třpytí" a že "hodně muziky za málo peněz" v tomto oboru prostě nedostanete.

 

Poznámka

Skutečně kvalitní výrobci mají několik modelových řad, které jsou postaveny ze stejně kvalitních materiálů. Platí tedy, že nejdražší i nejlevnější vířivky budou stejně kvalitní. Rozdíly mezi nimi jsou ve velikosti, tvaru nebo výbavě a právě tyto parametry ovlivňují jejich cenu. Můžeme vás ujistit, že i opravdu kvalitní vířivka se dá koupit za přijatelnou cenu.

 

3. JAK SE ZORIENTOVAT VE VÍŘIVKÁCH RŮZNÝCH CENOVÝCH KATEGORIÍ?

Na trhu je velký přetlak různých vířivek různé kvality a stejně tak prodejců. Převážná většina z nich prodává vířivky přes internet, je jen málo těch, kteří mají k dispozici vlastní sklad či dokonce showroom, kde si zájemci mohou vířivku v plném provozu vyzkoušetKoupě vířivky je v každém případě investice a nezáleží na tom, jak vysoká. Zaměřte se na kvalitu vířivky a neřiďte se jen a pouze svým rozpočtem. Ten může být zítra úplně jiný než dnes!

 

Proč je to důležité?

Máte-li u sebe 150 000 Kč, které chcete investovat do vířivky, snadno můžete podlehnout pokušení a koupit si vířivku v "akci", která je ale jen imitací skutečně kvalitní vířivky. Raději slevte z některých svých nároků a pořiďte si opravdu kvalitní vířivku renomovaného výrobce. Případně ještě chvíli počkejte a našetřete si více peněz či si vířivku kupte na splátky. V případě nákupu vířivky se opravdu vyplatí počkat a nešetřit na úkor kvality. 

 

virivka

Zde vidíte rozdíly na první pohled, detaily zkoumejte podrobněji.

 

Řešení

Vířivky od renomovaných výrobců s vlastním vývojem a dlouhou historií jsou běžně v provozu 20-30 let a po celou dobu poskytují svým majitelům dokonalou službu. Z tohoto pohledu je investice do kvalitní vířivky opravdu zanedbatelná. Tímto článkem vám nechceme říct, abyste si kupovali jen dražší vířivky ověřených značek. Naším hlavním cílem je, abyste byli se svým nákupem nanejvýše spokojení a abyste peníze spíše ušetřili. Moc dobře víme, že ne každý si může dovolit ty nejlepší akrylátové kanadské či americké hydromasážní vířivky. Ale všichni si zaslouží dokonalou relaxaci a léčebné výhody, které kvalitní vířivky poskytují. 

Řešením jsou vířivky vyráběny technologií rotačního tváření. Narazit můžete na mnoho výrobců a lze pořídit vířivky už od 100 000 Kč. I tak ale buďte ve výběru maximálně obezřetní. Levnější a méně kvalitní vířivky mají záruku na skořepinu či kabinet od 2 do 5 let, což je na tento materiál velmi málo. Levné vířivky mají také jen velmi krátkou životnost, zatímco opravdu kvalitní rotačně tvarované vířivky vám mohou sloužit i celý život.

Nemusíte se ale bát, protože i cena skutečně kvalitních rotačně tvarovaných vířivek je přijatelná - pohybuje se mezi 150 000-200 000 Kč. Navíc jsou takové vířivky vybaveny doživotní zárukou na to nejhodnotnější, co vířivka má, tedy na vnitřní skořápku, skelet, vnější obal (kabinet), podlahovou bázi a termokryt. Vše ostatní lze relativně levně vyměnit nebo opravit.

 

virivky 2 

Poznámka

Vířivku můžeme připodobnit k autu. Stejně jako v něm se i ve vířivce chcete cítit bezpečně a pohodlně, měla by splňovat všechny vaše požadavky, měla by mít nízkou spotřebu, minimální nároky na údržbu, bezporuchový provoz, dlouhou životnost a také dobrou zbytkovou cenu pro případ, kdy ji budete chtít prodat a pořídit si novější model. A stejně jako u auta by koupě vířivky neměla proběhnout bez předchozí konzultace s prodejcem o instalačních nárocích, tj. přípravě projektu umístění vířivky, dopravě vířivky k vám domů, vyložení vířivky, uložení vířivky na určené místo, instalaci vířivky, napuštění vířivky vodou přes filtry, uvedení vířivky do provozu či zaškolení. U dobrých prodejců se také můžete informovat na náhradní filtry vířivky, startovací sadu na úpravu vody ve vířivce, termokryt vířivky, bezplatný záruční servis a dostupný kvalifikovaný pozáruční servis u vás doma.

Výběr a konečné rozhodnutí na koupi té či oné vířivky i tak zůstane vždy jen na vás. 

 

4. CELKOVÉ PROVOZNÍ NÁKLADY VÍŘIVEK A ZÁRUKY NA VÍŘIVKY

Každý výrobce má několik modelových řad v různých velikostech, různé kvality a různých cenových úrovní. Skutečně kvalitní výrobci používají na všechny své modelové řady materiály stejné kvality. To znamená, že nejdražší i nejlevnější vířivka od takového výrobce budou stejně kvalitní. Rozdíl ceny je ve velikosti, výbavě, tvaru vířivky, ale nikdy ne v kvalitě použitých vstupních materiálů a komponentů.

 

Proč je to důležité?

Od toho se pak odvíjejí i celkové provozní náklady jednotlivých vířivek, které se mohou pohybovat od 500 Kč až po 5 000 Kč za měsíc, i více. Je důležité si tento fakt důkladně prověřit dříve, než si vířivku koupíte. A nezapomeňte na to, že celkové provozní náklady nejsou jen o spotřebě energie, ta je jen jednou ze složek. Důležitá je celková kvalita a životnost vířivky a jejích jednotlivých komponentů, včetně podhlavníků, trysek, filtrů či termokrytu.

 

Řešení

Nenechte se zmást vysokým výkonem ohřívacího tělesa, protože ten nemá nutně vliv na celkové provozní náklady. Je tomu spíše naopak: nízký výkon topného tělesa vířivky znamená vyšší provozní náklady. Důležitá je ale také intenzita průtoku ohřívačem, která se spočítá tak, že maximum vody, které je schopno protéci ohřívačem vířivky, odebere maximum energie, kterou ohřívač v daný moment poskytuje. Opravdu propracované potrubní systémy a špičková čerpadla mají jen ti nejlepší světoví producenti vířivek, u kterých je výzkum a vývoj samozřejmostí. Každý renomovaný výrobce má na své vířivky energetický certifikát. 

 

Příklad

Výše zmíněné čtyři součásti vířivky (podhlavníky, trysky, filtry a termokryt) mívají obyčejně záruku rok, maximálně dva a jejich životnost je u nekvalitních výrobců obdobná. Pokud byste je potřebovali pořídit jako samostatné díly, jejich celková suma se může vyšplhat až na 30 000 Kč, mnohdy i více. To je v přepočtu na dva roky až 1 500 Kč měsíčně. A teď si vezměme čerpadla, topné těleso, řídící jednotku, spotřebu elektrické energie, chemii, vodné a stočné, náklady na servisního technika... Po sečtení se můžeme dostat k průměrným měsíčním provozním nákladům přesahujícím 5 000 Kč za měsíc. 

Z našich zkušeností víme, že u vířivek renomovaných výrobců se dlouhodobé provozní náklady pohybují do 1 000 Kč měsíčně. Za rok je to o více než 50 000 Kč méně než u levných vířivek. Levná vířivka vám navíc nevydrží déle než 5 let, zatímco opravdu kvalitní vířivky vám budou sloužit desetiletí - s minimálními provozními náklady. Koupí levné vířivky v průběhu pár let utratíte podstatně více peněz, než kdybyste si hned koupili vířivku od bonitních výrobců.

 virivka marquis vector

Jaké jsou záruky na vířivky?

Každý výrobce a prodejce uvádí různé záruky. Proto je dobré vše důkladně probrat přímo s prodejcem. V zárukách renomovaných výrobců vířivek je přesně popsáno, na jakou část vířivky a na jaký komponent se záruka vztahuje. Záruky levných vířivek na ty nejdůležitější části nikdy nepřesahují 2 roky, na drobnosti získáte záruku maximálně 1 rok. Tím se vám pořádně zvyšují následné celkové provozní náklady. U lepších výrobců se záruky na ty nejdůležitější a nejhodnotnější součásti vířivky pohybují kolem 10 let, ti nejlepší výrobci dávají na některé komponenty dokonce doživotní záruky. Nepleťte si ale záruku s životností, ta může u opravdu kvalitních vířivek přesáhnout i 30 let.

 

5. PÉČE O VÍŘIVKU

Čím kvalitnější vířivka, tím méně starostí vás čeká s úpravou vody. Někteří výrobci dokonce eliminovali nutnou péči na minimum. U jejich vířivek stačí opláchnout filtry a vyměnit náplň dezinfekčního prostředku jednou za měsíc až dva, podle intenzity používání vířivky, a jednou za tři až čtyři měsíce vyměnit náplň minerálů. Skutečně kvalitní vířivky kombinují minimálně dva dokonalé systémy úpravy vody ve vířivce, které pracují nezávisle a samostatně.

 filtrace virivky

1. Skimmer Vortex zachycuje povrchové nečistoty (pleťové vody, tělové oleje), ty se následně zachycují ve filtračních kartuších a tam jsou zlikvidovány.

2. Prostřednictvím bezpečnostního sání je voda čerpána i z prostoru nohou.

3. Nuceným oběhem vody směrem nahoru musí všechny usazeniny ze dna projít filtry, čímž dojde k promíchání, recirkulaci a filtrování vody, a to i ze dna. Takto se může filtrovat skoro 91 000 litrů vody za den.

4. Filtrovaná voda je posléze směrována do primární vývěvy.

5. Voda je vedena do tepelného tělesa přes systém Highflow.

6. Ozonátor s injektorem Mazzei® převádí kyslík do aktivního ozonu, mimo prostor vířivky.

7. Bakterie a jiné nečistoty jsou pomocí oxidace zlikvidovány, ozon se mění zpět na kyslík.

8. Mimo to prochází voda zabudovaným dezinfekčním systémem, takže je ošetřena dvakrát.

 

U levných vířivek musíte téměř denně měřit pH, dávkovat chlorovou či bezchlorovou dezinfekci a čistit dno vířivky. To zabírá dost času a vyšší spotřeba chemie neprospívá zdraví - navíc jde o zbytečně vyhozené peníze. Další skryté a zbytečné náklady souvisí s výměnou vody ve vířivce. Jak často měnit vodu ve vířivce závisí na několika faktorech: na zabudovaném vlastním systému úpravy vody vířivky, na chemii používané na úpravu vody, na intenzitě využívání vířivky a také na počtu osob, které ji využívají. U kvalitních vířivek stačí za běžného rodinného provozu vyměnit vodu 2-3x za rok, u těch méně kvalitních 4-8x za rok. Výrobci běžně udávají 4x, ale z našich vlastní zkušeností a ze zkušeností zákazníků víme, že je to mnohdy o něco vyšší číslo.

 

Řešení

Kvalitní vířivky mají filtrační a čisticí systém inteligentní, který vodu ve vířivce čistí nejen v nastavených intervalech, ale je také schopen rozeznat poslední použití vířivky a důkladně ji vyčistit ihned po něm. Tento systém navíc zajišťuje čištění i na dně vířivky a jeho filtry jsou opatřeny antimikrobiální složkou. Také akrylát, ze kterého jsou kvalitní vířivky vyrobeny, má Microban® povrchovou úpravu.

V zásadě platí, že čím lepší vířivka, hygiena před vstupem do vířivky a pravidelné proplachování filtrů, tím déle voda ve vířivce vydrží svěží a čistá. A tím menší náklady na vodné, stočné a elektrickou energii jsou na ohřev vody na požadovanou teplotu nutné. Žádná jiná péče není u kvalitních vířivek potřeba. Snad z ní jen budete muset v případě delšího nepoužívání utřít prach. U méně kvalitních vířivek ale můžeme mluvit o nutnosti zazimování, protože jejich nedokonalá izolace by vám výrazně zvýšila spotřebu elektřiny a voda by vám mohla dokonce zamrznout. Jenže zazimováním se připravujete o ten luxus užívat si vířivku i v zimě a navíc jsou peníze vynaložené na zazimování naprosto zbytečnou investicí

 

6. SPRÁVNÁ VELIKOST VÍŘIVKY

Vířivky slouží kromě relaxace a terapeutické hydromasáže také jako místo setkávání s rodinou a přáteli. Před výběrem si pečlivě rozmyslete, jak často budete vířivku používat a kolik zhruba lidí ji bude používat najednou. Běžné modely jsou určené pro 3-6 lidí. 

 

Řešení

Zvažte všechny aspekty a možnosti, které se vám nabízí. Abyste zbytečně neplýtvali penězi, je dobré sáhnout po takovém modelu, který zcela využijete. A na druhé straně se ujistit, že ve vaší nové vířivce bude dostatek místa pro všechny.

 

7. Umístit vířivku do exteriéru, nebo interiéru?

Umístění vířivky záleží jen a pouze na vašem vkusu a také možnostech, které máte. U vířivky v interiéru počítejte ale s investicemi navíc v podobě dostatečného odvětrávání, případně odvlhčovacího zařízení, které se promítnou také na vyšších celkových provozních nákladech. Z našeho pohledu se jako nejlepší jeví celoroční využívání vířivky na dvoře nebo terase. Není podle nás nic krásnějšího než pohled z vířivky na noční oblohu. A pocit, když kolem vás sněží, zatímco vy jste ponoření v teplé vodě, je k nezaplacení.

Venkovní vířivka má navíc oproti vířivce v interiéru jeden zdravotní benefit: sauna efekt. Přechod z vyhřáté vody na studený vzduch posiluje imunitu a zlepší vám nejen náladu, ale budete se díky němu cítit plní energie a života. 

 virivka_1

Doufáme, že vám těchto 7 rad pomůže nejen ušetřit, ale především najít tu nejlepší možnou vířivku! Na ty nejkvalitnější výrobce vířivek v současnosti se můžete podívat zde.

 

Pokud budete s výběrem vířivky nebo čímkoliv kolem něj potřebovat pomoc, můžete se na nás s důvěrou obrátit. Vždy vám rádi pomůžeme a poradíme, ať už je dodavatelem vaší vířivky kdokoliv. Kontaktujte nás na telefonním čísle 723 703 755 nebo mailu info@welldo.cz. 

 

Naše společnost je zástupcem těch nejlepších světových výrobců vířivek, swim spa bazénů, infrasaun a aquafitness produktů pro Česko, Slovensko a další okolní země. V naší nabídce najdete největší výběr na jednom místě a se 100% zárukou. Více o tom, jak pracujeme, najdete zde.

 

TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:

ŠKOLA VÍŘIVEK - NÁVOD, JAK SI VYBRAT TU NEJLEPŠÍ

JAKÉ JSOU NEJLEPŠÍ VENKOVNÍ VÍŘIVKY, JACUZZI ČI SPA VÍŘIVKY? 

10 NEJČASTĚJŠÍCH OTÁZEK, KTERÉ NÁM KLADETE PŘED NÁKUPEM VÍŘIVKY

Využíváme soubory cookies, které nám pomáhají poskytovat a zlepšovat naše služby. Používáním tohoto webu souhlasíte s našimi pravidly pro cookies. Další informace>>