Co je to aquafitness?

Slyšeli jste už o aquafitness? Je to skvělý způsob, jak si protáhnout svaly, potrénovat tělo a využívat při tom nadnášení a odporu vody. Jak to přesně funguje?

63-aquafitness

Výhody aquafitness

Jako aquafitness označujeme pohybové aktivity prováděné ve vodě. Využívá se při nich odpor vody, který čím je větší, tím intenzivnější je prováděné cvičení. Voda je báječné prostředí pro cvičení a aquafitness zvládnou lidé všech věkových kategorií i s různou fyzickou zdatností, plaveckou způsobilostí či pohybovou výkonností.

Vodní cvičení je díky odporu vody mnohem účinnější než to prováděné na „souši“. Díky tomu, že voda tělo nadnáší, je ale také mnohem šetrnější, zejména ke kloubům a šlachám.

Aquafitness je také skvělý způsob, jak využít vaše swim spa opravdu naplno. Cvičení ve vodě si ale můžete užít v jakémkoliv bazénu.

 

Typy aquafitness

Cvičení, která lze provádět ve vodě, je opravdu hodně. Tady je přehled těch nejznámějších:

aquacycling (aquabiking) – vodní cyklistika, provádí se na speciálně vyvinutých kolech, ideální pro kondiční trénink i rehabilitaci

aquawalking (aquajogging, aquarunning) - chůze nebo běh ve vodě, provádí se na speciálních běžících pásech, opět ideální především pro kondiční a profi tréninky; existuje také vodní eliptický trenažér, během jehož používání se posiluje i horní polovina těla

aquajumping – skákání ve vodě, které se provádí na speciálních nerezových trampolínách bez pružin a s vodě přizpůsobenou odrazovou sítí

aquastepping – chůze po schodech ve vodě, provádí se na speciálním stepperu na aerobic; existuje také modernější typ – trampostep, na kterém je možné provádět jak aquastepping, tak aquajumping

aqua pole – vodní pole dance ve vodě, který se provádí u tyče se speciální úpravou a spodní bází, ideální nejen pro posilování, ale také rehabilitaci; tyč se dá doplnit speciálním vakem a vznikne tak zařízení na aquaboxing, tedy vodní box (či jiný bojový sport)

aquagym - speciálně vyvinutý systém zařízení, které zajišťuje obzvláště efektivní rehabilitaci a posílení celého těla, používají se při něm pěnové válce, činky apod.

63-2-3-aquafitness

Nechce se vám investovat do nákladných podvodních zařízení, ale chcete si užít benefity cvičení ve vodě? Zde jsou typy aquafitness, které lze provádět bez jakýchkoliv přístrojů či pomůcek:

aquapower (aquaback) - kruhový trénink ve vodě zaměřený na posílení celého těla

aquaworkout – aktivní vodní cvičení určené pro zvýšení kondice, posílení těla i rehabilitaci

aquayoga – vodní jóga, která ještě lépe rozvíjí stabilitu, koncentraci, pružnost a sílu, pomáhá v uvolnění a relaxaci; její zajímavou variantou je paddleboard yoga, tedy jóga prováděná na paddleboardu.

S trochou nadsázky se dá říct, že ve vodě se dá provozovat téměř jakýkoliv sport, který vás napadne. Namátkou zmiňme ještě aquadance, aquapilates, aquabalance, aquaHIIT, aquacircuit či aquasplash.

63-2-aquafitness

Na trhu se poměrně před nedávnem objevilo další zajímavé zařízení pro aquafitness. Velaqua je inovativní produkt vyrobený na základě nejnovějších výzkumů, který svým uživatelům nabízí celou řadu výhod. Jde o typ vodního kola, který je vybaven plováky bránícími potopení a převrácení a který nemá pedály. Zařízení Velaqua je tak určeno také neplavcům a je možné ho bezpečně používat v jakékoliv hloubce.

Pokud máte zájem o produkty aquafitness napište nám na info@welldo.cz a my vám vypracujeme nabídku na míru.

Využíváme soubory cookies, které nám pomáhají poskytovat a zlepšovat naše služby. Používáním tohoto webu souhlasíte s našimi pravidly pro cookies. Další informace>>