Jaké jsou rozdíly mezi finskou saunou a infrasaunou Clearlight?

Finská sauna se pyšní dlouhou historií a po celém světě má zcela jistě milióny fanoušků. Je to ale právě infrasauna Clearlight, kdo je momentálně na absolutním vrcholu, a to nejen mezi infrasaunami, ale saunami obecně.

38-finska-nebo-clearlight-sauna

Provozní náklady saun

Finská sauna

Topná tělesa bývají 3, 6, 9 nebo 12kW a mají poměrně krátkou životnost. Finskou saunu je na potřebných 80-110 °C nutno dlouho rozehřívat. Výrobci na finskou saunu dávají zpravidla 2letou záruku na topné těleso a ovládací jednotku a 2-20 let záruku na kabinu. Provozní náklady finské sauny jsou vysoké.

 
Infrasauna Clearlight

Infrasauna je k použití připravená už za 10 minut, výrobci často garantují doživotní záruku na celou saunu a provozní náklady infrasauny Clearlight jsou minimální, až zanedbatelné. Jedno saunování vás vyjde na přibližně 5 Kč.

 

Účinky saunování

Finská sauna

Pozor si dejte na kontraindikace, kterých má finská sauna o mnoho více než infrasauna Clearlight. Kontraindikace přibývají s věkem a pokud se vás nyní netýkají, je možné, že se vás budou týkat v budoucnu.

Výhody používání finské sauny:

• zvýšené prohřátí a prokrvení může vést ke zlepšení pohyblivosti kloubů a svalů a snížení bolesti

• zvýšeným pocením se zlepšuje činnost mazových žláz

• spolu s potem jsou z kůže vyplavovány nečistoty, tělo odstraňuje odpadní látky i z podkoží

• dochází k výraznému (dobrému) prokrvení kůže, končetin i mozku

• cévy se během saunování i následného ochlazování rozšiřují a zužují a tím se zvyšuje jejich pružnost

• saunování je jednou z nejvšestrannějších otužovacích procedur a slouží také jako prevence nemocí

 
Infrasauna Clearlight

Infrasauna Clearlight produkuje infrazáření, které proniká hluboko do těla. Teplota v této sauně je nižší (40,5-51,5 °C) a díky tomu dochází k pocení tuku, nikoliv vody jako je tomu u saun s vyšší teplotou.

Výhody používání infrasauny Clearlight:

• hloubkově detoxikuje a omlazuje tělo

• pomáhá zmírňovat bolest a ztuhlost kloubů, svalů nebo šlach

• posiluje imunitu

• zrychluje metabolismus a tím podporuje hubnutí

• zlepšuje kvalitu pokožky a pomáhá také v boji proti celulitidě

• používání infrasauny Clearlight vede ke snížení únavy a stresu a navození příjemné pohody

 

DALŠÍ ROZDÍLY MEZI FINSKOU SAUNOU A InfrasaunOU Clearlight

Infrasauna Clearlight produkuje stejné infračervené teplo jako slunce, její používání je zcela bezpečné. Toto světlo vás v sauně obklopuje ze všech stran a proniká hluboko do těla, tkání, svalů i kloubů. Odstraňuje nečistoty z buněk, zejména z těch tukových, ve kterých se ukládá odpad a škodlivé látky jako cholesterol, těžké kovy a toxiny. Infrasauna Clearlight může sloužit také jako prevence zranění, stačí 15 minut před sportováním pořádně nahřát tělo a klouby i šlachy budou pružnější a volnější. Infrasauna Clearlight je také ideální po sportování, kdy slouží jako skvělá regenerace.

Všechny tyto výhody vám navíc infrasauna Clearlight poskytne za minimální provozní náklady. Vy si budete moci relaxovat v příjemné teplotě, ve které se ale budete potit více a zdravěji než ve finské sauně. Z tohoto pohledu už finská sauna v dnešní době ztrácí své opodstatnění. Investice do ní je často spíše nostalgií než racionálním krokem.

Vezměte si 3 základny hodnoty: peníze, čas a zdraví. Finská sauna vás bude stát mnoho peněz i času vzhledem k její energetické náročnosti, krátké životnosti topných těles a dlouhé době potřebné k rozehřátí. Infrasaunu Clearlight můžete používat už za 10 minut, saunování vás vyjde zhruba na 5 Kč a na všechny části máte doživotní záruku – k tomu má navíc o mnoho více zdravotních benefitů. A vzhledem k menšímu počtu kontraindikací je infrasauna Clearlight – na rozdíl od finské sauny – vhodná pro všechny a v rodině ji tedy využijete daleko více. Infrasauna Clearlight vám dá vše, co potřebujete: peníze, čas i zdraví.

 

Více se dočtete na našem blogu:

10 důvodů, proč jsou kvalitní infrasauny Clearlight pořád nej

Víte, jak infrasauna ovlivňuje zdraví, štěstí a pohodu?

Využíváme soubory cookies, které nám pomáhají poskytovat a zlepšovat naše služby. Používáním tohoto webu souhlasíte s našimi pravidly pro cookies. Další informace>>